Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
( Po-Pá, 09-17h )
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

 

 

 

Ovoce, zeleninu a ostatní Fresh produkty

dodáváme pouze 100% čerstvé.

Rozvozy pouze Ostrava

a přilehlé okolí.

Zboží je řádně uspořádáno do

papírových tašek

Mnoho možností plateb


 

 

Upozornění na složení a informace o výrobcích

Snažíme se aby veškeré informace o výrobcích a

jejich složení bylo maximálně správné a jasné,

stává se,že výrobci změní složení výrobku

aniž by o tomto kroku informovali.

Jen Vás tímto upozorněním prosíme, aby jste nespoléhali pouze

na informace námi uveřejněné, ale aby jste si vždy,

také přečetli etiketu na zboží.

Veškeré krájené salámy, chlazené maso či chlazené ryby

spotřebujte do 48h od jejich dopravení k Vám.

 

 

 

 


08.12.2016

Káva

Káva se v drtivé většině připravuje jako horký nápoj. Káva vzniká upražením a mletím semen kávovníků.

Nejčastější odrůdy jsou Robusta a Arabica. Arabica pokrývá asi 70% produkce kávy na světe. Robustě patří pomyslné druhé místo v produkci kávy asi 25% a zbylé procenta produkce jsou kávy Excelsea či liberica aj.

Kávu lze připravit mnoha způsoby.

Turecká káva : (v nedávných dobách nejrozšířenější způsob přípravy v čechách). jedná se o zalití namleté kávy horkou vodou přímo v hrníčku.

V džezvě : toto je tzv Turecká mokka. Káva (někdy i s kořením a cukrem) se nasype do džezvy a spolu se studenou vodou se přivede k varu. proces se dá i kvůli zvýraznění chuti několikrát opakovat.

Filtorvaná káva : jde o kávu nasypanou ve speciálním zásobníčku a vystlanou speciálními vodou propustnými filtry a káva je postuně spařována hokou vodou a káva odkapává do nádoby pod ní.

Káva připravená v kávovaru : Dnes je na trhu nebřeberné množství přístrojů pro výrobu kávy doma i v restauracích. při nákupu přístroje na kávu je třeba si promyslet to kolik kávy vypijete a zda má smysl si kupovat kávovar se zásobníkem na kávu a nebo mlýnkem, popřípadě kombinací obojího.Pákové kávovary jsou také v naší nabídce - ty nemají zásobník na kávu a mletou kávu zde musíte vždy napěchovat do páky , kterou proteče horká voda. I tyto kávovary v drtivé většině bývají vybaveny parní tryskou pro přípravu horkého mléka a mléčné pěny. Automatický kávovar je asi nejlepší volba při tzv poměru cena/výkon. Kávovar vás sice při vstupní investici příjde opravdu na nemalé peníze ale vynahradí Vám to přípravou kvalitní a čerstvé kávy z čerstvě namletých zrn.

Kapslová káva : Tyto stroje bývají k dostání na trhu opravdu za pár korun, ale a ještě jednou ALE, výrobci těchto přístrojů si pak na Vás vyberou daň ve formě ceny kávy v kapslích. tyto kapsle několika násobně převyšují cenou ostatní druhy kávy. To ale neznamená že tato káva není kvalitní.

Instatní káva : jedná se o kávu připravenou do formy instatního rozpustného prášku, který po zalití horkou vodou či mlékem vytvoří požadovaný nápoj

Kávovar je opravdu třeba vybírat hlavně s ohledem na to kde jej budeme užívat, jak jej budeme užívat a je třeba si uvědomit i jakou kávu chceme pít.

 

Kompletní nabídka kávy a náhražek z obchodu Můj nákup Ostrava - ZDE

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Kontakty

info@mujnakupostrava.cz

+420 608 886 135  (Po,Pá - 08-17h)

+420 778 483 836  (Po,Pá - 08-17h)

Jsme na Facebooku

Jsme na Instagram

 Copyright © MujNakupOstrava.cz    
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.